Wyszukaj:
Ogłoszeń: 17222
Firm w katalogu: 3554

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ GIEŁDA SUROWCÓW REKLAMA
Budowlane (973)
Drewno (29)
Krawieckie (54)
Metale (9617)
Opakowania (1634)
Paliwa (40)
Poligrafia (44)
Spożywcze (154)
Tworzywa sztuczne (4677)
(55791)
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
NOTOWANIA
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
DOWCIPY
FILMIKI
surowce24.com.pl / Informacje / Wiadomosci / W Sopocie o wspólnej polityce energetycznej UE


W Sopocie o wspólnej polityce energetycznej UE
2011-11-28

Ok. 300 osób z ponad 20 krajów weźmie udział w rozpoczynającym się w dzisiaj w Sopocie VI Forum Energetycznym (FE). Jednym z celów trzydniowej konferencji jest omówienie założeń wspólnej polityki energetycznej Unii Europejskiej.

Uczestnikami forum są politycy, przedstawiciele sektora biznesowego oraz środowisk eksperckich. W Sopocie pojawią się goście m.in. z Azerbejdżanu, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i USA. W drugim dniu konferencji swój udział zapowiedział minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski.
Jak poinformował Łukasz Ciuba z biura prasowego FE, w trakcie imprezy odbędzie się kilkanaście paneli dyskusyjnych.

Najważniejsze tematy obrad to m.in. "Gaz łupkowy: pomiędzy biznesem a polityką?", "Strategie rozwoju energetyki odnawialnej w Europie środkowo-wschodniej", "Integracja rynków energii elektrycznej w regionie Morza Bałtyckiego", "Energetyczna mapa drogowa Europy - w kierunku zintegrowanego rynku czy powrotu do narodowych strategii?"; "Handel emisjami w UE a przyszłość gospodarek opartych na węglu - w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań" oraz "Potencjał inwestycyjny środkowoeuropejskiego rynku energetycznego".

Istotnym punktem programu forum będzie również dyskusja o przyszłości energii atomowej w Europie.

Awaria elektrowni w japońskiej Fukushimie w marcu tego roku wywołała na świecie falę dyskusji o możliwości odejścia od energii nuklearnej.

- W Europie Włochy i Szwajcaria nałożyły moratorium na energię jądrową, natomiast Niemcy podjęły decyzję o wyłączeniu siedmiu najstarszych reaktorów jądrowych oraz o nieuruchamianiu ponownie reaktora Kruemmel. Ponadto nasz zachodni sąsiad planuje stopniowe wycofanie z użycia swoich pozostałych dziewięciu reaktorów w latach 2015-22 - przypomniał Ciuba.

W tym kontekście uczestnicy panelu będą się m.in. zastanawiać, czy rezygnacja z energii jądrowej przyczyni się do zwiększenia emisji CO2 i wzrostu cen energii oraz czy konsekwencje związane z wycofywaniem się przez rząd niemiecki z energii nuklearnej przełożą się na politykę innych państw europejskich?

W dyskusji poświęconej przyszłości energii atomowej w Europie swój udział zapowiedziała pełnomocnik rządu ds. polskiej energetyki jądrowej Hanna Trojanowska.

Organizatorem Forum Energetycznego jest Instytut Wschodni (pełna nazwa Fundacja Instytut Studiów Wschodnich). Placówka ta powstała w 1993 r. w Warszawie i prowadzi działalność na rzecz współpracy pomiędzy państwami europejskimi, szczególnie Europy środkowej i wschodniej.

Pierwsze Forum Energetyczne odbyło się w 2006 r. w Pradze, kolejne także w stolicy Czech. W latach 2008-09 impreza przeniosła się do Budapesztu. Gospodarzem ostatniego forum sprzed roku był Sopot.



Źródło: www.farmer.pl/energia/energia-konwencjonalna/w-sopocie-o-wspolnej-polityce-energetycznej-ue,32686.html



Skomentuj na forum
Forum

NQzTaZqcKmmOkkaMxj [1]
Now I'm like, well duh! Truly thnafkul for your help.
iENSSGxpRanSCrK 2012-01-27 11:43:25


Najnowsze wiadomości
(2022-06-06)
(2022-05-25)
(2022-04-26)












Copyright @ 2010 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Polityka cookies | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl