Wyszukaj:
Ogłoszeń: 17225
Firm w katalogu: 3555

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ GIEŁDA SUROWCÓW REKLAMA
Budowlane (973)
Drewno (29)
Krawieckie (54)
Metale (9617)
Opakowania (1634)
Paliwa (40)
Poligrafia (44)
Spożywcze (154)
Tworzywa sztuczne (4680)
(55878)
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
NOTOWANIA
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
DOWCIPY
FILMIKI
surowce24.com.pl / Wydarzenia / Wiadomosci / Forum: Komentarze


Komentowanie artukułu

Niepokój drobnych producentów mleka
2010-07-16

Drobni rolnicy boją się wprowadzenia nowych regulacji na rynku mleka. Kontrakty między przetwórcami a dostawcami postawiłyby ich na straconej pozycji - twierdzą rolnicy zrzeszeni w European Milk Bard i Via Compensina.

Jak twierdzi Lidia Senra z Via Compensina - Zamierzenia unijnych decydentów wysokiego szczebla zajmujących się mleczarstwem idą w złym kierunku. Istotne ograniczenie wspólnej polityki mleczarskiej w ramach UE i wprowadzenie indywidualnych kontraktów zniszczy obecną, bardzo wątłą sytuacją ekonomiczną drobnych hodowców i wykluczy ich z grona producentów mleka.

Farmerzy uważają, że jedynym skutecznym sposobem ochrony prowadzonej przez nich działalności są obecnie obowiązujące przepisy prawa unijnego. W proteście przed ich zniesieniem pojawili się przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. Akcja ta pośrednio uderzyła w całość projektu reformy rynku mleka.

Unijny komisarz do spraw rolnictwa Dacian Ciolos przekonuje, że reforma jest niezbędna, nie można się z niej wycofać bo sektor mleczarski od dłuższego czasu balansuje na granicy opłacalności. Planowane zmiany pozwolą na wyjście z ekonomicznego impasu, stabilizację produkcji, która da rolnikom spokój i chęć do inwestowania.

Dacian Ciolos obiecał protestującym rolnikom, że do końca roku przedstawi projektowany pakiet zmian. Zgodnie z sugestiami ministrów rolnictwa wszystkich krajów członkowskich, będzie on zawierał regulacje prawne wzmacniające pozycję negocjacyjną zarówno dostawców mleka jak i związków branżowych, a także zasady konstruowania umów kontraktacyjnych.

Źródło: www.farmer.pl

Napisz komentarz

Tytuł
Treść komentarza
Podpis












Copyright @ 2010 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Polityka cookies | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl